2013_07_10_14_33_46.png

O prípravkoch

Ponuka prípravkov

Možno sa vám bude zdať naša ponuka produktov malá, ale opak je pravdou. Každý prípravok môžeme namiešať v stovkách variácií. Teda každý je originálom a to priamo pre Vás, pretože aj Vy ste jedinečný.

 

 

Stručný prehľad nespracovaných, čerstvých surovín, z ktorých sú zložené naše prípravky:

Za studena lisované oleje

Sú príbuzne kožným tukom. Obsahujú v prirodzenom a vyváženom pomere vitamíny- hlavne A a E, pre pokožku nenahraditeľné, stopové prvky- zinok, mangán, meď, nikel železo, horčík atď. Niektoré obsahujú vysoký podiel kyseliny gamalinolenovej, omega 3 a 6 mastné kyseliny, koenzým Q 1O a iné nenahraditeľné molekuly. Oleje majú rôznu hustotu - od ľahkých /takmer nemastných/ cez celú škálu až po mastné, vhodné na veľmi vysušenú pokožku. Najviac používané sú: pupalkový, šípkový, avokádový, orechový, brusnicový, hroznový, borákový, kukuricový, tekvicový, argánový, sézamový, lieskový, makadámiový a pravým klenotom je olej mahagónový.

 

Vosky a maslá

- jojobový vosk, orechové maslo, kadidlový vosk, kandeliový vosk, karnaubský vosk, kakaové maslo, orechové maslo, mangové maslo atď.

 

Rastliny a dreviny

- santal indický, céder libanonský a himalájsky, borievka nórska, verbena, levanduľa francúzska, bergamot taliansky, pomarančový kvet sicílsky, jasmín čínsky, cyprus zo Stredomoria, čajovník austrálsky, geránium alžírske, kamilky rímske, hrebíček zo Zanzibaru, gáfor čínsky, tymián z Maroka, ružová palma z Indie, ružové drevo z Brazílie, bulharská ruža, vetiver z Barmy a desiatky ďalších.

 

Taktiež sa prípravky odvíjajú podľa ROČNÝCH OBDOBÍ, napr. v lete ľahšie, na jeseň regeneračné po letnom slnku a kúpaní, v zime viac ochranné proti chladu a rôzne iné ukazovatele a potreby.

 

Krémy

Na tomto mieste treba spomenúť dva bežne zaužívaný veľké omyly. Mastné krémy sa netešia obľube, pretože 99% krémov, ktoré ponúka trh (či už bežný alebo tzv. luxusný) používa ako mastný základ minerálne oleje, tekuté parafíny, teda ropné deriváty. Tieto okrem toho, že deregulujú vlhkosť pokožky sa ani nevsakujú, koža ich jednoducho neprijíma. Takže " stoja" na pokožke, ktorá sa neprimerane leskne. Druhou kategóriou sú tzv. ľahké krémy (soft light) ktoré pre veľké množstvo vody, ktorú obsahujú, vytvárajú dojem že sa vsakujú a pokožku hydratujú. Toto ponímanie má priam tragické následky, pretože koža vodu neprijíma, táto sa z teplej pokožky odparí a vysušuje ju postupne až do pnutia a tým pádom začínajú v neprimerane mladom veku vznikať vrásky.

 

Záručná doba prípravkov je 4 mesiace od dátumu odoslania.

 

Flaštičky, nádobky

Flaštičky a nádobky, v ktorých sa nachádzajú naše prípravky sú vyrobené z nerozbitného a nepriehľadného skla cez ktoré na prípravok neprenikne UV žiarenie. Takto sú naše prípravky 100% chránené.